• facebook
 • rss
 • On jest Drogą

  lucy

  dodane 19.03.2016 09:45

  Tradycyjnie na Starym Mieście w Olsztynie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

  W tym roku zmieniona była trasa - początek był przed konkatedrą św. Jakuba, a następnie wierni szli ulicami Starego Miasta, Nowowiejskiego, Konopnickiej i Kromera do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.

  Nabożeństwu przewodniczył abp Józef Górzyński. Razem z nim szli również m.in. abp Edmund Piszcz i bp Julian Wojtkowski. Krzyż niesiony przez młodzież był kopią Krzyża Światowych Dni Młodzieży. - Módlmy się, aby ta szczególna rocznica chrztu naszej ojczyzny, Rok Miłosierdzia, który przeżywamy, przygotowania do ŚDM stały się dla nas wszystkich czasem nawrócenia, to znaczy odnowienia relacji z Tym, który jako odwiecznie szczęśliwy pragnie i nas do pełni szczęścia doprowadzić - mówił abp Józef Górzyński.

  Zaprosił także zebranych, by ta Droga Krzyżowa stała się odpowiednim wprowadzeniem do Wielkiego Tygodnia. - W intencjach, które nieśliśmy w sercu i które zostały wyrażone głośno, łączmy wszystkich tych, których pragniemy ogarnąć tą modlitwą, a pragniemy modlić się za wszystkich, którzy doświadczają bliskości z Bogiem, ale przede wszystkim tych, którzy na drodze poszukiwania szczęścia nie znaleźli Tego, który jest źródłem szczęścia, który jest drogą do wiecznego szczęścia, Jezusa Chrystusa. Módlmy się za nich i za tych wszystkich, którzy o tej drodze jeszcze nie myślą, którzy pokładają nadzieję w sprawach i szczęściach tego świata - powiedział abp Górzyński.

  Tradycyjnie już rozważania Drogi Krzyżowej czytali dziennikarze Radia Olsztyna, przy stacjach czuwali harcerze, a oprawę muzyczną zapewnił zespół z parafii Miłosierdzia Bożego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół