• facebook
 • rss
 • Podejmijmy wyzwanie

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 01.09.2016 15:25

  - Bogu zawierzamy kolejny rok naszej pracy i formacji. Byśmy tego czasu nie zmarnowali - powiedział podczas rozpoczęcia roku szkolnego ks. Radosław Czerwiński.

  Krótko mówiąc, już po wakacjach. - Jakie nastroje? Mieszane - śmieje się Weronika. - Z jednej strony żal wolnych dni, późniejszego wstawania i tego, że nie trzeba się uczyć. Czyli smutek. Z drugiej strony - już się tęskniło nie tyle za szkołą, co za koleżankami i kolegami. Co u nich słychać? Jak spędzili wakacje? I w końcu spotkanie. To radość - podkreśla.

  Dziś w szkołach rozbrzmiały pierwsze dzwonki. Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny rok szkolny rozpoczął od Mszy św. Gimnazjaliści i licealiści w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, przedszkolaki i uczniowie podstawówki - pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka.

  - Czyli dobra i zła wiadomość. Zła to ta, iż trzeba przestawić budziki na wcześniejszą godzinę. I to jedyna zła wiadomość - śmieje się ks. Radosław Czerwiński, prefekt zespołu szkół. - Tych dobrych jest więcej. Ten dzień wzbudza w sercach radość spotkania naszej szkolnej wspólnoty. Spotykamy się, by budować również relacje z Panem Bogiem, co nie jest łatwe. Bogu zawierzamy kolejny rok naszej pracy i formacji. Byśmy tego czasu nie zmarnowali - dodaje ks. Radosław.

  W Eucharystii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Obecna była również Aldona Zakrzewska, wiceprezes Stowarzyszenia Świętej Rodziny. - Tworzymy wielką rodzinę. To rozpoczęcie jest świętem naszej wspólnoty, założonej dzięki Bożej Opatrzności. To czas ponownego zawierzenia się Bożej Miłości i postanowienia, że rozpocznę na nowo kolejny etap mojego życia. Tak to widzę, mimo że nie jestem już uczniem - uśmiecha się pani Aldona.

  Podkreśla, że szkoła winna rozwijać talenty, które Bóg złożył w każdym z nas. - Pomnażajmy je, poprzez więzi wspólnoty, jaką tworzymy. Bycie szczęśliwym to realizacja Bożych planów. On pragnie, byśmy byli szczęśliwi - dodaje.

  Uczniów przywitała również Iwona Drężek, dyrektor zespołu. - Z każdym rokiem na uroczystości jest nas coraz więcej. To dar i błogosławieństwo Boże. Tak to odbieramy. Msza św. otworzyła nowy czas, dany nam od Boga, czas nauki i pracy.  Starajmy się, by nie był ona zmarnowany, by był wykorzystany dla naszego rozwoju intelektualnego, duchowego, dla rozwoju naszej relacji z drugim człowiekiem i Bogiem. Podejmijmy to wyzwanie - mówiła pani Iwona.

  Dziękowała abp. Wojciechowi Ziembie za nominację na prefekta Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny ks. Radosława Czerwińskiego. - Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni. Ksiądz będzie wśród nas. Z tą obecnością wiążemy ogromne nadzieje - podkreślała pani dyrektor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół