• facebook
 • rss
 • Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni

  Łukasz Czechyra

  dodane 03.09.2016 20:05

  W Głotowie odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

  - Dzień wspólnoty ma służyć przede wszystkim temu, byśmy spotkali się i razem podziękowali za czas przeżytych wakacyjnych rekolekcji i poprosili Boga o błogosławieństwo na najbliższy rok pracy - tłumaczy ks. Paweł Roszyński, moderator diecezjalny archidiecezji warmińskiej.

  Na spotkanie do Głotowa przyjechali członkowie gałęzi młodzieżowej Ruchu Światło-Życie

  i Domowego Kościoła. - Chcemy, żeby każdy uczestnik rekolekcji poczuł, że jest częścią pewnej całości. Że stanowimy jedną formację, jedną całość, za którą wszyscy są po równo odpowiedzialni - zaznacza ks. Roszyński.

  Dzień wspólnoty rozpoczął się od zawiązania wspólnoty i przedstawienia każdej z wakacyjnych oaz. Następnie miała miejsce godzina świadectw oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Centralnym punktem była Msza św., podczas której homilię wygłosił ks. Tomasz Opaliński, moderator krajowy Domowego Kościoła.

  - Uczestniczyłem w rekolekcjach oazowych jako uczestnik, potem jako animatorem, w tym roku po raz pierwszy jako moderator - mówi dn Paweł Szumowski i dodaje, że Ruch Światło-Życie nie tylko wpłynął na jego decyzję o wstąpieniu do seminarium, ale także umacniał go na drodze powołania. - Podczas jednych rekolekcji - przed wstąpieniem do seminarium - w Nowym Kawkowie siedziałem w kaplicy i zastanawiałem się co zrobić dalej ze swoim życiem. Postanowiłem poszukać odpowiedzi w Piśmie Świętym. Metody tej nauczyłem się w oazie - pomodliłem się Ducha Świętego i otworzyłem lekcjonarz na przypadkowej stronie. Pierwsze słowa , jakie ujrzałem brzmiały „Ruszaj w drogę, nie zwlekaj”. Bardzo mi pomogły w podjęciu decyzji o wstąpieniu do seminarium - opowiada dn Szumowski.

  W tym roku w rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła wzięło udział w archidiecezji warmińskiej ponad 400 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół