• facebook
 • rss
 • Nasza narodowa tożsamość

  Łukasz Czechyra

  dodane 11.11.2016 16:44

  W Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba. - Gromadzimy się dziś, by dziękować Bogu za wolność Ojczyzny i prosić Go o pomyślność dla wszystkich, którzy ją tworzą - zaznaczył na początku Eucharystii ks. prał. Andrzej Lesiński.

  Modlitwie, w której uczestniczyli przedstawiciele władz, poczty sztandarowe oraz kompanie honorowe, przewodniczył metropolita warmiński abp Józef Górzyński. W homilii zaznaczył, że człowiek nie może dobrze zarządzać na ziemi bez odniesienia do Boskiej rzeczywistości i bez poszanowania praw Stwórcy.

  - Nasza historia jest zapisana współpracą z Bogiem. Taka jest nasza narodowa tożsamość - zaznaczył abp Górzyński. - Oddajemy Bogu cześć za Jego Boską Opatrzność. Dziękujemy, że nie zatraciliśmy naszej chrześcijańskiej tożsamości i na niej zbudowaliśmy to, co najpiękniejsze. Niezwykle istotne w życiu jest rozpoznanie wartości, życie według nich i kształtowanie nowych pokoleń - przekazywanie naszym następcom wartości i tradycji, nieuszczuplonych w jakikolwiek sposób, ale dodatkowo ubogaconych. Takie jest nasze zadanie - przypomniał metropolita.

  Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez kompanie honorowe i poczty sztandarowe, przemaszerowali na pl. Solidarności, gdzie pod pomnikiem Wolności Ojczyzny miały miejsce okolicznościowe wystąpienia, Apel Pamięci, złożenie kwiatów oraz defilada kompanii honorowych.

  Uroczystość zakończył koncert „Moja Niepodległa”, podczas którego wystąpili m.in. Mocni w Wierze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół