• facebook
 • rss
 • Fundament naszego istnienia

  Łukasz Czechyra

  dodane 15.09.2017 07:04

  - Krzyż przypomina nam o naszej chrześcijańskiej tożsamości - mówił abp Józef Górzyński.

  W święto Podwyższenia Krzyża Świętego w parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim miał miejsce parafialny odpust połączony z wprowadzeniem nowego proboszcza.

  Jeszcze przed rozpoczęciem Mszy św. w obecności parafian dekrety od metropolity warmińskiego otrzymali ks. prał. Henryk Błaszczyk, który po latach pracy w archidiecezji warmińskiej opuszcza Warmię i będzie teraz pracował na Ukrainie oraz ks. dr Wojsław Czupryński, który został mianowany nowym proboszczem w Klebarku.

  Odpustowej Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński. W homilii przypomniał on, że Bóg pragnie zbawić świat z miłości. - To jest fundament relacji naszego istnienia - gdyby nie było miłości, świata w ogóle by nie było. Człowiek zerwał tę relację, a Bóg ją naprawia nie inaczej jak właśnie przez miłość. Znakiem najpełniejszej miłości jest ofiara Chrystusa na Krzyżu - mówił abp Górzyński. - Żaden znak nie pokaże bardziej naszej chrześcijańskiej tożsamości - jako umiłowanych do końca dzieci Bożych. Każdy z nas musi siebie zapytać: jak ten znak działa w moim życiu? Czy jest wywyższony? Krzyż przypomina mi kim jestem i zobowiązuje do odpowiedzi na Bożą miłość. Uczmy się Krzyża i miłości ofiarnej byśmy odnaleźli naszą chrześcijańską tożsamość - zaznaczył metropolita.

  Na zakończenie Mszy św. odbyło się uczczenie relikwii Krzyża Świętego, a parafianie powitali nowego proboszcza dobrym słowem i wiązankami kwiatów. Ks. Wojsław podziękował wszystkim za ciepłe przyjecie i prosił o modlitwę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół