Nowy numer 8/2019 Archiwum

Inne plany Boga

Wszyscy ją lubili za ciepło i wysublimowane poczucie humoru, za jej radość wnoszoną w każdy ponury dzień i za to, że każdego potrafiła pocieszyć i rozbawić.


Wdniu swoich urodzin, 21 marca, odeszła do Pana Nina Złakowska. Współpracowała z „Posłańcem Warmińskim” za czasów redaktorów: ks. Benedykta Przerackiego, ks. Jana Rosłana oraz ks. Ireneusza Bruskiego i z ukazującą się przez jakiś czas „Gazetą Warmińską”. Wielokrotnie wspierała Bożenę Ulewicz z warmińskiej Akcji Katolickiej przy organizacji imprez charytatywnych. Pośredniczyła w kontaktach z artystami, którzy ofiarowywali swoje prace. – Odegrała znaczącą rolę w moim życiu i w życiu olsztyńskich dziennikarzy, a dziesiątki książek, które opracowywała jako korektorka czy recenzowała, dziesiątki artykułów, które napisała, pozostają wciąż z nami – podkreśla Joanna Wańkowska-Sobiesiak z olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.


– W styczniu zdążyłam zadzwonić do Niny na parę dni przed jej pójściem do szpitala. Próbowałam dodać otuchy, ale do głowy nawet mi nie przyszło, że coś może się nie udać. Potem była informacja o drugiej operacji, o tym, że się nie wybudziła z narkozy, jeszcze później skrzykiwaliśmy się po całym Olsztynie na Mszę św., którą odprawił w kościele Serca Jezusowego ks. Żołnierkiewicz w intencji uzdrowienia Niny. Bóg miał swoje plany. Choć z ludzkiego punktu widzenia czasami trudno je zaakceptować, bo przecież życie mogłoby być dłuższe, zdrowsze i lepsze – mówi Bożena Ulewicz.


« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL