Nowy numer 44/2020 Archiwum

Inne plany Boga

Wszyscy ją lubili za ciepło i wysublimowane poczucie humoru, za jej radość wnoszoną w każdy ponury dzień i za to, że każdego potrafiła pocieszyć i rozbawić.


Wdniu swoich urodzin, 21 marca, odeszła do Pana Nina Złakowska. Współpracowała z „Posłańcem Warmińskim” za czasów redaktorów: ks. Benedykta Przerackiego, ks. Jana Rosłana oraz ks. Ireneusza Bruskiego i z ukazującą się przez jakiś czas „Gazetą Warmińską”. Wielokrotnie wspierała Bożenę Ulewicz z warmińskiej Akcji Katolickiej przy organizacji imprez charytatywnych. Pośredniczyła w kontaktach z artystami, którzy ofiarowywali swoje prace. – Odegrała znaczącą rolę w moim życiu i w życiu olsztyńskich dziennikarzy, a dziesiątki książek, które opracowywała jako korektorka czy recenzowała, dziesiątki artykułów, które napisała, pozostają wciąż z nami – podkreśla Joanna Wańkowska-Sobiesiak z olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.


– W styczniu zdążyłam zadzwonić do Niny na parę dni przed jej pójściem do szpitala. Próbowałam dodać otuchy, ale do głowy nawet mi nie przyszło, że coś może się nie udać. Potem była informacja o drugiej operacji, o tym, że się nie wybudziła z narkozy, jeszcze później skrzykiwaliśmy się po całym Olsztynie na Mszę św., którą odprawił w kościele Serca Jezusowego ks. Żołnierkiewicz w intencji uzdrowienia Niny. Bóg miał swoje plany. Choć z ludzkiego punktu widzenia czasami trudno je zaakceptować, bo przecież życie mogłoby być dłuższe, zdrowsze i lepsze – mówi Bożena Ulewicz.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama