Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bible-ing na ulicach Olsztyna

Po raz kolejny olsztyńska młodzież zorganizowała akcję czytania Pisma Świętego na ulicach miasta. Czyli coraz bardziej popularny Bible-ing.

W ruchliwym miejscu miasta pojawia się nagle grupa młodych osób i zaczynają czytać. Nie, to nie żaden happening na otwarcie nowej biblioteki czy akcji czytania dzieciom. Ci młodzi ludzie zatopieni są bowiem w Słowie Bożym. Żadnych haseł, krzyków czy innych transparentów – po prostu Pismo Święte w ręku i 15-minutowa medytacja. Tak właśnie wygląda przejaw nowej ewangelizacji, a konkretnie Bible-ing. Akcje były przeprowadzane w największych miastach w Polsce, w Olsztynie zadania tego podjęli się młodzi ludzie z tworzącej się w Olsztynie wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – Celem akcji jest zwrócenie uwagi ludzi na Pismo Święte, zachęcenie przechodniów do pochylenia się nad Słowem Bożym, które bardzo często stoi pięknie wyeksponowane na naszych półkach i nic poza tym. Chcemy niejako przypomnieć, że Biblia nie jest dla ozdoby, tylko do czytania i nie ma w tym nic krępującego, nie ma się czego wstydzić – tłumaczy Monika Zubowicz z KSM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma