Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Honoris Causa dla prof. Udo Arnolda

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zdecydował, że niemiecki historyk Udo Arnold otrzyma doktorat honoris causa. Uczony z Bonn to największy znawca Zakonu Krzyżackiego na świecie

Senat UWM-u na wniosek Rady Wydziału Humanistycznego podjął decyzję o przyznaniu doktoratu honoris causa profesorowi Udo Arnoldowi – historykowi z Uniwersytetu w Bonn. Jest on wybitnym specjalistą w dziedzinie mediewistyki europejskiej, uznawany za największego na świecie znawcę Zakonu Krzyżackiego, któremu poświęcił 45 lat pracy naukowej. Urodzony w roku 1940 prof. Udo Arnold należy do najbardziej zaprzyjaźnionych z polskimi mediewistami historyków niemieckich, często przyjeżdża do naszego kraju, a z oczywistych względów Warmia i Mazury pełnią w jego działalności naukowej bardzo ważną rolę. Promotorem przewodu doktorskiego na UWM jest ks. prof. Andrzej Kopiczko.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma