Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Uroczystość św. Floriana

W dniu św. Floriana, swojego patrona, strażacy zebrali się na placu Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie na uroczystym apelu. Dodatkowo, w tym roku mija też 20 lat od powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy jak co roku zebrali się na placu Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie na uroczystym apelu. Podczas apelu uhonorowano wielu zasłużonych strażaków. Najważniejsze z wyróżnień to Medale za Zasługi dla Pożarnictwa. Złoty medal odebrał asp. Dariusz Rybicki, ogółem wręczono 16 różnych odznaczeń, a 51 strażaków awansowano na wyższe stopnie zawodowe. Warto zauważyć, że Komenda Miejska PSP w Olsztynie obsługuje 20 procent wszystkich pożarów, jakie wybuchają na Warmii i Mazurach. W jej skład wchodzą dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze: z Olsztyna jedna z Biskupca. W sumie ponad 180 strażaków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma