Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święcenia w Pieniężnie

W Seminarium Misyjnym Ojców Werbistów w Pieniężnie przeżywano wielkie święto - święcenia kapłańskie

W sobotę, 5 maja, w kościele Domu Misyjnego Św. Wojciecha w Pieniężne, ks. bp Andrzej Czaja udzielił święceń kapłańskich pięciu diakonom. Każdy z nich skierowany został jednocześnie do pracy duszpasterskiej w jednej z placówek misyjnych. 

o. Michał Radomski - Kolumbia

o. Gabriel Szewczyk - Panama, Nikaragua, Kostaryka

o. Visensius Taji - Chile

o. Tomasz Marciszewski - Węgry

o. Łukasz Prugar - Brazylia (Amazonia)

Wcześniej święcenia kapłańskie przyjął także o. Gergely Farkas, który skierowany został do pracy w Chinach, na Tajwanie.

W najbliższych miesiącach dwóch diakonów z Pieniężna przyjmie święcenia w swoim rodzinnym kraju - Togo: dn Roger Edewou  i dn Eric Hounake - obydwaj skierowani do pracy w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Ziuńka
    28.05.2012 23:59
    Małe sprostowanie:) święcenia odbyły się 6 maja a nazwisko Ojca Tomasza to Marciszkiewicz

    Piękna to była uroczystość. Przy okazji wszystkim neoprezbiterom wiele Łask Bożych i wytrwałości na dalszej drodze misyjnej.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma