Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kiermasz regionalnej żywności

W Olsztynie na Targu Rybnym odbyła się kolejna impreza promująca produkty spod znaku Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

Na straganach lokalnych restauratorów, przetwórców i producentów można było znaleźć miody, pieczywo, nabiał, wędliny, ryby i ciasta, a nawet lody. Sieć Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle liczy obecnie 127. członków z całego województwa, którzy przeszli certyfikację. Pomysł na Sieć Dziedzictwa Kulinarnego narodził się w 1995 roku w Szwecji i obecnie znak ten jest dobrze rozpoznawalny w całej Europie. Województwo warmińsko-mazurskie jako pierwsze w Polsce w 2006 roku utworzyło sieć regionalną. Podobne sieci powołało jeszcze osiem województw.

Kolejny kiermasz żywności odbędzie się w Olsztynie 9 czerwca 2012 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma