Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Można czytać w młodym wieku

W parafii w Srokowie odbył się II Konkurs wiedzy o Biblii – Dzieje Apostolskie, pod patronatem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

W konkursie uczestniczyły dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i młodzież z gimnazjum. – Wraz ze zgromadzonymi wiernymi przeżywaliśmy wspaniałe chwile w biblijnej atmosferze. Uczestnicy konkursu wykazali się wybitną wiedzą o księdze Dziejów Apostolskich – mówi Anna Sawicka. Konkurs prowadziła Jadwiga Kwiatkowska – wieloletnia katechetka ze Szkoły Podstawowej w Jegławce. Każdą ze szkół reprezentowały zespoły. Każda grupa losowała pytania, na które bez trudu odpowiedziała. Po konkursie wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny. Dzieci wraz z młodzieżą dały piękny przykład, że w tak młodym wieku można czytać Pismo Święte, rozumieć je i wypełniać w swoim życiu dając świadectwo poprzez takie konkursy i uczestniczenie w nabożeństwach liturgicznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma