Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

W Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Strażaka. Święto zawodowych i ochotniczych strażaków połączono z 20-leciem Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie. Podczas Mszy św. abp senior Edmund Piszcz poświęcił sztandar Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie. Abp Piszcz w homilii przypomniał, że do bycia strażakiem trzeba mieć powołanie. - O powołaniu najczęściej mówimy w przypadku kapłaństwa, ale tak naprawdę powołań jest tylu, ilu jest ludzi. Nie ma gorszych czy lepszych powołań - każdy z nas ma do spełnienia jaką rolę. Powołanie strażaka nie jest łatwe, wiążę się z zagrożeniem życia. Za ich pracę należy im się nasz wielki szacunek i wdzięczność - mówił abp Piszcz.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Płośnicy i kompanie reprezentacyjne państwowej i ochotniczej straży pożarnej przemaszerowali ulicami Olsztyna na Plac Solidarności, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości z wręczeniem strażakom medali oraz awansów. Strażacy przygotowali również atrakcje dla mieszkańców Olsztyna - podczas pikniku rodzinnego można było podziwiać nowoczesny i historyczny już sprzęt strażacki, czy też wypróbować swoich sił przy pompowaniu wody starymi sikawkami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma