Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gdzie ta keja?

Bł. Jan Paweł II lubił Warmię i Mazury za nasze rzeki i jeziora. Każdy, kto choć raz posmakował rejsu po naszych wodach doskonale to rozumie.

W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Pieczewie olsztyńscy żeglarze zebrali się na żeglarskiej Mszy św. Dziękowali oni za wszystko, czego dotychczas doświadczyli, za szczęśliwe powroty do domów i modlili się o pomyślność w nadchodzących czasach. W trakcie Eucharystii zostały poświęcone utensylia żeglarskie. Celebrowana przez ks. inf. Juliana Żołnierkiewicza Msza św. dla żeglarzy odbywa się od 5. lat. W tym roku intencji było kilka – kapitan Tomasz Cichocki z Olsztyna wrócił z wyprawy dookoła świata, Edward Zając startuje do regat samotników na trasie Plymouth – Azory, a w trudny samotny rejs po Bałtyku planuje wypłynąć Marek Kaczorowski z Pasłęka. Ks. Stanisław Dźwil przypomniał w homilii słowa popularnej szanty „Gdzie ta keja”. – W każdej chwili płynę w taki rejs. Tylko gdzie to jest, gdzie to jest? Każdy z nas wyrusza w rejsy odkrywające nasze własne oceany – mówił ks. Dźwil. Po Mszy św. żeglarze i sympatycy sportów wodnych spotkali się w sali parafialnej na wspólnym posiłku i rozmowach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL