Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trudne powołanie

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek! – tak brzmi strażackie hasło.


Święto zawodowych i ochotniczych strażaków połączono z 20-leciem Państwowej Straży Pożarnej, a uroczystości rozpoczęły się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie. Podczas Mszy św. abp senior Edmund Piszcz poświęcił sztandar Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie. W homilii przypomniał, że do bycia strażakiem trzeba mieć powołanie. – O powołaniu najczęściej mówimy w przypadku kapłaństwa, ale tak naprawdę powołań jest tyle, ile jest ludzi. Nie ma gorszych czy lepszych powołań – każdy z nas ma do spełnienia jakąś rolę.

Powołanie strażaka nie jest łatwe, wiąże się z zagrożeniem życia. Za jego pracę należy mu się nasz wielki szacunek i wdzięczność – mówił abp Piszcz.
Po Mszy św. uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Płośnicy i kompanie reprezentacyjne Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, przemaszerowali ulicami Olsztyna na plac Solidarności, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości z wręczeniem strażakom medali oraz awansów. Przygotowano również atrakcje dla mieszkańców Olsztyna – podczas pikniku rodzinnego można było podziwiać nowoczesny i historyczny już sprzęt strażacki, czy też wypróbować swoich sił przy pompowaniu wody starymi sikawkami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma