Nowy numer 43/2020 Archiwum

Radość bycia rodziną

Archidiecezja Warmińska pragnie włączyć się w ważną inicjatywę na rzecz Rodziny i Życia podjętą w Kościele Powszechnym przez Stolicę Apostolską, a w naszym regionie przez władze państwowe i samorządowe.

Dnia 3 czerwca br. w Mediolanie odbędzie się podsumowanie Międzynarodowego Kongresu poświęconego Rodzinie z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI. Z tej okazji w Polsce a także w wielu krajach w niedzielę 3 czerwca br. odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Tak się złożyło, że w tym czasie trwają w Województwie Warmińsko-Mazurskim XIV Dni Rodziny pod hasłem „Mamo, Tato, bądźmy razem”.

Ten marsz to przede wszystkim święto rodzin. Stanowi okazję do tego, by publicznie zamanifestować radość bycia rodziną, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, a więc tworzymy niejako wspólnotę rodzin.

Będziemy maszerować również dlatego, by zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na kondycję rodziny w dobie kryzysu moralnego i ekonomicznego w naszym kraju. Stąd hasłem tegorocznego marszu w Polsce jest: „Rodzina receptą na kryzys”.

Państwo i jego struktury składają się z rodzin. Nie ma silnego państwa bez silnych, prężnych rodzin. Nasze rodziny tworzą państwo. Nasz udział w Marszu będzie tego świadectwem.

W niedzielę 3 czerwca wychodzimy na ulice Olsztyna również po to, by upomnieć się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci nienarodzonych. Państwo powinno chronić każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Przygotowaniem do marszu będzie Msza św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 15.oo w intencji rodzin, o uzdrowienie relacji rodzinnych i obrony życia.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godz. 16.30 przy Starym Ratuszu i przejdzie ulicami: Stare Miasto, Prosta, Pl. Roosvelta, Pieniężnego, Plac Jana Pawła II, 11-go Listopada i wróci na Stare Miasto. Około godz. 18.oo zakończenie piknikiem rodzinnym przy scenie staromiejskiej oraz przy zamku.

Na tę rodzinną manifestację serdecznie zapraszam wszystkich Archidiecezjan, a szczególnie ruchy katolickie, wspólnoty i oczywiście rodziny, rodziców i dzieci.

Wszystkim organizatorom i uczestnikom marszu udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

Olsztyn, dnia 23 maja 2012 r.

Abp Wojciech Ziemba
METROPOLITA WARMIŃSKI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama