Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Porwani przez Ducha Św.

W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, została przygotowana uroczystość wigilii Zesłania Ducha Świętego. W organizację spotkania zaangażowała się wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Uczniowie z Emaus”, współtworząca Środowisko Szkół Nowej Ewangelizacji (SNE Olsztyn) oraz parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Któż jak Bóg”.

Uroczystość miała charakter modlitewno-ewangelizacyjny. Wszystko rozpoczęło się wprowadzeniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do świątyni, by w Jego obecności rozważać poszczególne etapy życia człowieka, od poczęcia aż do śmierci. Aby uświadomić sobie, że Duch Święty jest obecny w całej historii ludzkiego życia, że tylko w Duchu Świętym można otworzyć się na zbawienie i nadać smak swojemu istnieniu. Prowadzący wiele czasu poświęcili na rozważania związane z poszczególnymi darami Ducha Świętego. Kluczowym momentem było zawierzenie siebie Duchowi Świętemu, połączone z symbolicznym zapaleniem kadzidła, do którego każdy mógł osobiście podejść i się pomodlić.  W dobrym przeżyciu tego czasu pomogły pantomimy oraz pieśni liturgiczne połączone z tańcami uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zwieńczeniem całej uroczystości była Eucharystia, a po niej wspólnotowe dzielenie się chlebem. Kto odczuwał pragnie i przyszedł, w Duchu Świętym został napełniony.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • j
    30.05.2012 12:56
    Witam - da rade uzyskac wiecej zdjec (przyjsc z pendrivem)od osoby która je robiła na pamiątke
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma