Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czas na łosiery

Do Krosna, położonego niedaleko Ornety, zaczynają przyjeżdżać i przychodzić pielgrzymi. Będące w cieniu Gietrzwałdu i Świętej Lipki, krośnieńskie sanktuarium zachwyca architekturą i ciszą, gdzie można się spokojnie pomodlić.

Wiosną ruszają z różnych zakątków Warmii piesze pielgrzymki do okolicznych sanktuariów ( po warmińsku łosiery ). Jednym z nich jest Krosno. Pielgrzymi z archidiecezji warmińskiej i całej Polski przybywają tu, aby zanosić prośby do Matki Bożej. Wśród nich, rok w rok, są pątnicy z Radziejowa. W tym roku grupa liczyła 300 osób i byli w niej gimnazjaliści. Tegoroczna pielgrzymka była jubileuszową, gdyż już od 10 lat radziejewscy parafianie pokonują pieszo kilkunastokilometrowy odcinek. Założycielem i przewodnikiem grupy jest ks. Leszek Wojton, proboszcz z Radziejowa. Pielgrzymi wyruszyli wcześnie rano, aby dotrzeć do Krosna na Mszę św. w samo południe. Po drodze dochodzili mieszkańcy mijanych miejscowości. Potem odbył się rodzinny festyn na przykościelnym placu.

ks. Piotr Sroga

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma