Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nagrodzona aktywność

Zakończyła się uroczysta sesja sejmiku województwa związana ze Świętem Samorządu Terytorialnego. Na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie wyróżniono z tej okazji zasłużonych samorządowców z Warmii i Mazur.

Odznaki za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego otrzymali:

- Jolanta Wróblewska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy

- Jan Bobek, radny sejmiku, przewodniczący Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

- Wojciech Szadziewicz, radny sejmiku, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu trzech kadencji i przewodniczący Komisji Strategii

- Krzysztof Piłat, starosta ełcki

- Mirosław Drzażdżewski,  starosta giżycki

- Sławomir Jezierski, starosta elbląski

- Stanisław Ramotowski, były starosta olecki, wiceprzewodniczący rady powiatu oleckiego

- Ryszard Zagalski, przewodniczący rady powiatu elbląskiego

- Kazimierz Tomaszewski, wójt gmin Biskupiec

- Jan Przyborski, wójt gminy Iłowo-Osada

- Wacław Wielesik, wójt gminy Markusy

- Krzysztof Karólewski, radny miasta Bartoszyce, od 1998 roku dyrektor Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty

Jak co roku marszałek województwa wręczył nagrody naukowe przyznawane przez Olsztyńskie Forum Naukowe. Tym razem jej laureatami zostali prof. dr hab. Stanisław Kamiński oraz dr Anna Ruść z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za opracowanie i wdrożenie nowych strategii oceny wartości genetycznej zwierząt hodowlanych.

Władze regionu podziękowały za wieloletnią pracę na rzecz samorządu Zdzisławowi Gąsiorowskiemu, geodecie województwa, wieloletniemu działaczowi społecznemu i byłemu nauczycielowi akademickiemu, który odchodzi właśnie na emeryturę.

UM WW-M

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma