Nowy numer 49/2018 Archiwum

Burmistrz Ostródy odwołany

Olgierd Dąbrowski nie jest już burmistrzem Ostródy. Mieszkańcy w referendum zdecydowali o jego odwołaniu przed upływem kadencji.

Referendum jest wynikiem ulicznych protestów, jakie na początku marca b.r. miały miejsce w Ostródzie. Protestujący zarzucali burmistrzowi złe gospodarowanie miastem oraz ignorowanie problemów mieszkańców.

Aby referendum było ważne do urn musiało pójść 2816 wyborców. W referendum udział wzięły 8173 osoby, za odwołaniem Olgierda Dąbrowskiego opowiedziało się 5181 osób, przeciwko były 2992.

To pierwsze z serii referendum w celu odwołania urzędujących władz, jakie zostaną w najbliższym czasie przeprowadzone na Warmii. Kolejne odbędzie się 17 czerwca w sprawie odwołania wójta gminy Stawiguda Teodozego Marcinkiewicza.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy