Nowy numer 3/2019 Archiwum

Piknik na wakacje

Piękna pogoda pozwoliła rozpocząć piknik Biegiem Rodzinnym Jana Pawła II. Trasa prowadziła żwirową drogą w kierunku ul. Ogrodowej. Wysiłek lekkoatletów został doceniony – każdy z nich otrzymał upominek.

Atrakcją pikniku były pokazy Służby Celnej, Straży Leśnej, Straży Granicznej i Straży Pożarnej. Zaprezentowały one publiczności działania, którymi zajmują się na co dzień. Wśród najmłodszej  widzów największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Straży Pożarnej. Straż Graniczna zaprezentowała umiejętności psa tropiącego. Jest to zwierzę o niezwykłej inteligencji i wysokim stopniu posłuszeństwa, przez co z pewnością osiąga wymagane rezultaty w  swojej pracy. Nie obyło się też bez atrakcji sportowych. Na boisku odbył się turniej plażowej piłki nożnej. Udział w nim wzięła Liturgiczna Służba Ołtarza z parafii Srokowo, a drugą drużyną byli goście z parafii Winda. Dla najmłodszych uczestników były zorganizowane różnorodne quizy z nagrodami, które wszystkim się podobały i nikogo nie trzeba było zachęcać do udziału. Piknik swoimi występami uświetniły występy zespołu „Wody Jordanu”, dwóch grup z Domu Kultury oraz wystąpił Tomasz Pyrzak, który grał na keyboardzie i wykonał kilka piosenek. Kolejna atrakcja była czysto kulinarna – grupy  Sursum Corda i Szkolne Koło Caritas nadzorowały stanowisko, gdzie można było kupić słodkie wypieki i kiełbasy z grilla. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu młodzieżowego w góry, organizowanego przez ks. Pawła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy