Nowy numer 49/2018 Archiwum

Afryka w Olsztynku

Przyzwyczajeni do stonowanego uczestnictwa we Mszy św. wierni, musieli podnosić ręce, klaskać i odpowiadać na stawiane przez kaznodzieję pytania. Trwało to prawie 2 godz., ale nikt się nie nudził.

W parafii pw. bł. Anieli Salawy odbyły się animacje misyjne, które przeprowadził o. Lazare, kombonianin. Pochodzi on z Togo i jest w Polsce od czterech lat. Doskonale posługuje się językiem polskim. Celem animacji jest pobudzenie ducha misyjnego wśród wiernych. Togijski kapłan opowiadał olsztyneckim parafianom o swojej ojczyźnie i mówił o odpowiedzialności wszystkich katolików za Kościół na całym świecie. Nabożeństwa miały niezwykle żywy i aktywny charakter. - Jestem pod wielkim wrażeniem. Msza święta trwała tak długo, a ja tego nawet nie zauważyłam. O. Lazar mówił do serca - dzieli się Joanna, tutejsza parafianka. W najbliższym czasie kombonianin wyjeżdża na zasłużony urlop do rodzinnego domu. Raz na trzy lata, otrzymuje trzy miesiące urlopu. Potem znów odwiedzi naszą archidiecezję.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy