Nowy numer 49/2018 Archiwum

Świeto SKC w Butrynach

Ks. abp Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński spotkał się z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach. W imieniu społeczności szkolnej, wolontariusze SKC powitali ks. arcybiskupa i roboszcza Parafii św. Jakuba w Butrynach ks. kan. Jana Pietrzyka. Goście interesowali się bogatą działalnością koła i docenili wyróżnienie ogólnopolskiej nagrody UBI CARITAS w kategorii „świadectwo Caritas”, którym wolontariusze zostali uhonorowani w 2008 r. Abp Ziemba stwierdził, że mimo 45 Szkolnych Kół Caritas, które działają na terenie archidiecezji warmińskiej, istnieje potrzeba jeszcze większego zaangażowania dzieci i młodzieży w działania charytatywne w nowych kołach, które z pewnością powstaną.

Metropolita warmiński odwiedził szkołę podczas wizytacji kanonicznej parafii w Butrynach, która w tym roku świętuje jubileusz 600-lecia swojego powstania.

Szkolne Koło Caritas im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki jest najstarszą tego typu organizacją szkolną w archidiecezji warmińskiej i funkcjonuje od 2000 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy