Święto w Butrynach

Uczniowie zaangażowani w dzieło charytatywne spotkali się z metropolitą warmińskim. Przedstawili swoje osiągnięcia i mówili o planach.

Abp Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński spotkał się z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach. W imieniu społeczności szkolnej, wolontariusze SKC powitali ks. arcybiskupa i roboszcza parafii św. Jakuba w Butrynach, ks. kan. Jana Pietrzyka. Goście interesowali się bogatą działalnością koła i docenili wyróżnienie ogólnopolskiej nagrody UBI CARITAS w kategorii „świadectwo Caritas”, którym wolontariusze zostali uhonorowani w 2008 roku.

Abp Ziemba stwierdził, że mimo 45 Szkolnych Kół Caritas, które działają na terenie archidiecezji warmińskiej, istnieje potrzeba jeszcze większego zaangażowania dzieci i młodzieży w działania charytatywne w nowych kołach, które z pewnością powstaną. Metropolita warmiński odwiedził szkołę podczas wizytacji kanonicznej parafii w Butrynach, która w tym roku świętuje jubileusz 600-lecia swojego powstania. Szkolne Koło Caritas im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki jest najstarszą tego typu organizacją szkolną w archidiecezji warmińskiej i funkcjonuje od 2000 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..