Nowy numer 49/2018 Archiwum

Papież w Klebarku Wielkim

Czekano na ten moment kilkanaście lat. Dzięki pomocy wielu sponsorów i determinacji pomysłodawców, przy Sanktuarium św. Krzyża w Klebarku Wielkim stanęła postać z brązu bł. Jana Pawła II.

Uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika wpisały się w pielgrzymkę osób niepełnosprawnych z całej Polski. Po uroczystej Mszy św. przed kościołem zgromadzili się licznie obecni wierni oraz zaproszeni goście. Ks. prał. Henryk Błaszczyk przedstawił twórcę dzieła - Izydora Borysa z Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Pomnik odsłonili abp Edmund Piszcz, marszałek Jacek Protas i prezes Tadeusz Milewski. Następnie arcybiskup senior poświęcił go. W tych dniach trwały także Uroczystości Świętojańskie, podczas których odbyły się regaty łodzi wiosłowych o laur św. Jana Chrzciciela. O godz. 22.00 miała miejsce procesja z figurą św. Jana Chrzciciela do wód jeziora Amelung oraz tradycyjne poświęcenie wód jeziora i feta sztucznych ogni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy