Nowy numer 49/2018 Archiwum

Skupieni katecheci

W Gietrzwałdzie odbyły się rekolekcje dla katechetów archidiecezji warmińskiej. W tym roku mają one szczególne znaczenie, gdyż stanowią jeden z etapów przygotowania do peregrynacji ewangelizacyjnej obrazu Matki Miłosierdzia, która rozpocznie się jesienią tego roku.

Katecheci zobowiązani są do dbałości o swoją formację duchową i odbycie raz w roku dni skupienia. Rekolekcje poprowadził ks. dr Hubert Tryk i ks. dr Tomasz Pocałujko. W programie znalazły się konferencje ewangelizacyjne, ćwiczenia, adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna Eucharystia i Spowiedź Św. W rekolekcjach wzięło udział kilkudziesięciu katechetów. Program przygotowania do peregrynacji ewangelizacyjnej zawiera także rekolekcje dla księży archidiecezji warmińskiej.Katecheci z własnej inicjatywy zamówi  Mszę Wieczystą.- Było nas ponad setkę na rekolekcjach i prawie wszyscy otrzymali informację, że na katechezie będzie można dotrzeć do dokumentu mówiącego o odprawianiu się Mszy Świętej Wieczystej. Myślę, że nasz prekursorski pomysł takiej Mszy św. w intencji warmińskich katechetów, właśnie w Gietrzwałdzie, jest ze wszech miar godny do naśladowania. Wierzę, że pomysł znajdzie sprzyjający klimat wśród uczestników kolejnych rekolekcji katechetycznych - napisał po rekolekcjach Krzysztof Gajewski, katecheta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy