Nowy numer 41/2018 Archiwum

Boska drużyna trenuje w Olsztynie

Wakacyjny odpoczynek to niekoniecznie spanie do południa i więcej czasu przed komputerem. Do Salezjanów dzieciaki pędzą zanim jeszcze Oratorium otworzy swoje drzwi.

Parafia św. Wawrzyńca w Olsztynie przez pierwszy tydzień lipca przeżywa prawdziwe oblężenie. To właśnie teraz w Oratorium im. św. Jana Bosko trwają pół-kolonie dla dzieci z parafii. Na codzienne zajęcia przychodzi ponad 70 dzieciaków, a opiekuje się nimi 30 wolontariuszy-animatorów. Uczestnicy podzieleni są na grupy, stosownie do swojego wieku.

Można powiedzieć, że wakacyjne zajęcia są kontynuacją całorocznej pracy duszpasterskiej opartej na zasadach określonych przez św. Jana Bosko. Dzieci przychodzą z samego rana, a po całym dniu zajęć wracają do domów. Wśród licznych atrakcji są przedstawienia, gry, zabawy oraz wycieczki.  Tak jak co roku, pół-kolonie mają określony temat przewodni, który pojawia się m.in. na charakterystycznych koszulkach. Tym razem, w nawiązaniu do EURO 2012 hasło brzmi "Boska drużyna".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy