Nowy numer 41/2018 Archiwum

115 lat służby

OSP w Olsztynku powstała w 1897 roku jako druga w powiecie ostródzkim. Od tego czasu wiernie służą Bogu na chwałę i ludziom na pożytek.

Mszą św. rozpoczęli świętowanie strażacy z OSP w Olsztynku, którzy w tym roku obchodzą 115. rocznicę utworzenia jednostki. W rocznicowych uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele miast partnerskich ze Słowacji, Litwy, Niemiec, Francji, Rosji, Szwecji oraz Węgier. Strażacy przemaszerowali ulicami miasta do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Burmistrz Olsztynka i jednocześnie Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP w Olsztynku, Artur Wrochna przypomniał, że strażacy to ludzie, dzięki którym czujemy się bezpieczni, a ich służba, często z narażeniem życia, trwa każdego dnia. W 2011 roku strażacy z Olsztynka uczestniczyli i ugasili 69 pożarów i ratowali ofiary 42 wypadków drogowych. – Dziś mamy Wam okazję podziękować i uhonorować. Cieszy nas to, że wciąż tylu młodych ludzi jest chętnych do wstępowania w nasze szeregi. Jestem przekonany, że tak jak dotychczas, hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” będzie towarzyszyło nam w trakcie codziennej służby – mówił druh Wrochna. – Przez minione dziesięciolecia kilka pokoleń mieszkańców Olsztynka, które czuło powołanie niesienia pomocy potrzebującym splotło swoje życiorysy z działalnością OSP, a ich bezinteresowna praca na rzecz społeczności lokalnej zapisała się w ludzkiej pamięci i miejscowych kronikach zaszczytnymi wersetami – przypomniał druh Jerzy Tytz, prezes OSP w Olsztynku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy