Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zbiórka na ofiary gradobicia

Metropolita warmiński wydał komunikat dotyczący gradobicia w gminie i mieście Bisztynek.

Drodzy Bracia i Siostry!

 Nawałnica połączona z gradobiciem, która przeszła przez Gminę i Miasto Bisztynek w dniu 04 lipca 2012 r., spowodowała zniszczenie ok. 90 % pokryć dachowych budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz inne szkody. Mieszkańcy Miasta i Gminy nie poradzą sobie z naprawą zniszczeń bez pomocy z zewnątrz.

Związana z nawałnicami powódź dokonała także zniszczeń w Gminie Kolno.

Serdecznie więc proszę, aby w niedzielę 15 lipca albo 22 lipca br. odbyła się we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji zbiórka pieniężna do puszek, przeznaczona dla osób i rodzin dotkniętych wspomnianą klęską.

Wyrażam wdzięczność tym wszystkim, którzy pragną przyjść poszkodowanym z pomocą i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

 

Olsztyn, dnia 13 lipca 2012 r.

Abp Wojciech Ziemba
METROPOLITA WARMIŃSKI

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy