Nowy numer 41/2018 Archiwum

Miejska pielgrzymka

Sezon pielgrzymkowy w pełni, pątnicy zdążyli już wrócić z Ostrej Bramy, inni szykują się na wędrówkę do Częstochowy. Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak długą trasę mogą wędrować do Maryi, na trochę krótszym dystansie, ulicami Olsztyna.

Jest to piękne świadectwo wiary, kiedy tyle osób idzie za krzyżem przez zatłoczone miasto. Tradycyjnie już, 13. dnia miesiąca, procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wyruszyła z parafii Miłosierdzia Bożego. Na swojej trasie obejmuje ona w sumie 4 parafie, a droga kończy się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Każdego miesiąca od maja do października w procesji uczestniczy 50-60 osób, a każdy idzie z określoną intencją. Jedni dziękowali za sukcesy wnuczków na maturze i na studiach, inni prosili o dobry przebieg operacji, pojawiały się również głosy o Telewizji Trwam. – Trasa jest dość krótka, ale wypełniona modlitwą – mówi pan Alojzy, który już od 7 lat wędruje ulicami Olsztyna. Na miejscu bp Jacek Jezierski odprawił Mszę św., podczas której poświecił wystawę, która przedstawia najważniejsze miejsca objawień Matki Bożej na całym świecie. Miejsca przedstawione na wystawie pojawią się również na witrażach w sanktuarium. Po Eucharystii wierni wzięli udział w nabożeństwie fatimskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy