Nowy numer 49/2018 Archiwum

Warmińska wieś kulturą stoi

W Ramsowie rozpoczęła się 5. edycja Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Instrumentalnej "Varmia Gaudet et Cantat"

 – Znajdujemy się w niedużej miejscowości, ale znów przychodzi mi do głowy sentencja, którą powtarzam przy każdej edycji festiwalu – czy przypadkiem „Varmia Gaudet et Cantat” nie jest festiwalem w najmniejszej miejscowości, ale jednocześnie największym festiwalem w najmniejszej miejscowości w Polsce – mówił podczas inauguracji tegorocznej edycji letnich koncertów w Ramsowie Jan Połowianiuk.

Letnie Koncerty w Ramsowie przez ostatnie lata wyrobiły sobie określoną markę, a występujący tu artyści są najwyższej klasy światowej. Więcej o "Varmia Gaudet et Cantat" będzie można przeczytać w nr. 30 "Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego", a już teraz zapraszamy na kolejny koncert, w najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 19. Wystąpi Zespół Muzyki Dawnej "Dancere" z Warszawy, który da koncert muzyki doby średniowiecza i renesansu.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy