Nowy numer 3/2019 Archiwum

Walkiria 2012

W Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży odbywa się Mazurski Piknik Militarny.

Jest to już trzecia edycja imprezy, podczas której Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży zamienia się w obóz wojskowy. Oprócz pokazu sprzętów bojowych, samochodów oraz oczywiście żołnierzy polskich, amerykańskich, radzieckich oraz niemieckich zwiedzający mieli okazję wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, a także samemu wcielić się w postać rekruta. Główną atrakcją jest oczywiście inscenizacja historyczna, która w tym roku poświęcona jest wydarzeniom z lipca i sierpnia 1944 roku, które miały miejsce w Normandii, kiedy wojska alianckie przełamały obronę niemiecką pod St. Lô (operacja "Cobra"). Temat przewodni imprezy został wybrany nieprzypadkowo - w tym roku bowiem przypada 120. rocznica urodzin generała Stanisława Maczka, który w składzie 2 Korpusu Kanadyjskiego, dowodził swą dywizją w zwycięskiej bitwie pod Falaise we Francji.

Po raz pierwszy podczas Mazurskiego Pikniku Militarnego organizatorzy przygotowali nocny Przegląd Filmów Wojennych i Historycznych w formie maratonu filmowego w miasteczku polowym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy