Nowy numer 49/2018 Archiwum

Warto być Polakiem

Na Placu Solidarności w Olsztynie można obejrzeć wystawę „Warto być Polakiem”, która od kwietnia br. prezentowana jest w różnych miastach Polski. Główną postacią ekspozycji jest śp. Lech Kaczyński. Składają się na nią fotogramy autorstwa jego fotografa Macieja Chojnowskiego oraz dokumenty, fragmenty wystąpień i listów.

Wystawa obrazuje sposób myślenia prezydenta o najważniejszych dla Polski sprawach, przedstawiając katalog wartości, do których się odwoływał oraz wskazywane przezeń cele i zadania. Ekspozycja, podobnie jak wcześniej opublikowana książka „Warto być Polakiem”, zachęca do refleksji nad myślą polityczną Lecha Kaczyńskiego. Właśnie dzisiaj, będąc naszą wspólną spuścizną, ukazuje jak trafne i aktualne jest przesłanie myśli Lecha Kaczyńskiego w czasach niepewnych dla Polski i całej Europy. Celem wystawy jest refleksja nad niemającym precedensu dramatem państwa, tragicznie przerwaną prezydenturą oraz utratą elit państw. Projekt jest przede wszystkim przesłaniem dla potomnych, ocaleniem od zapomnienia i przemilczenia. Jest także propozycją dla Rzeczypospolitej, dla młodych pokoleń Polaków - dla nas była i pozostanie inspiracją i źródłem nadziei – mówią twórcy wystawy. Wystawę „Warto być Polakiem” zorganizowała i rozprowadza po kraju Fundacja Nowy Kierunek. W Olsztynie będzie można ją obejrzeć do 4 sierpnia br.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy