Nowy numer 41/2018 Archiwum

Powrót do przeszłości

Na kętrzyńskim zamku jak co roku odbył się Jarmark Średniowieczny na św. Jakuba. Na dziedzińcu pojawili się rzemieślnicy i kupcy, którzy wśród śpiewów, opowieści i legend z całego świata przenieśli cały zamek o kilka ładnych wieków wstecz.

Kętrzyński zamek zaroił się nie tylko od turystów, ale również od kupców, rzemieślników, wędrownych artystów i muzykantów. Na odwiedzających czekali bursztyniarze, lalkarze, plecionkarze, tokarze, farbiarze, odlewnicy i inni – wszelkie rodzaje zawodów jakimi trudnili się ludzie w dawnych czasach. W programie znajdowały się również warsztaty, podczas których zebrani widzowie mogli własnoręcznie spróbować niektórych prac. Po przędzeniu wełny na wrzecionie i kołowrotku czy ulepieniu własnego garnca miło było posłuchać regionalnych śpiewów. Ponadto w warsztacie papiernika można było własnoręcznie wykonać papier czerpany, a w scriptorium poznać pracę dawnego skryby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy