Nowy numer 41/2018 Archiwum

Uczniowie z dawnych lat

Część uczestników spotkania przyjechała z Niemiec. Byli oczywiście i ci, którzy mieszkają w różnych częściach Polski. Nikt nie krył wzruszenia.

Po raz pierwszy zorganizowano spotkanie byłych uczniów szkół z Kręska, Majd i Dorotowo. W każdej z tych miejscowości funkcjonowały do lat 80-tych samodzielne szkoły podstawowe. Część z uczniów wyjechała w latach 70-tych do Niemiec. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., po której odbył się koncert chóru „Konsonans”, zrzeszającego obecnych mieszkańców okolicznych miejscowości. Po części oficjalnej był czas na wspólne biesiadowanie i wspomnienia. – Jak dobrze, że mogliśmy się spotkać po tylu latach. Wielu kolegów i koleżanek nie mogłam poznać. Wracają obrazy z dawnych lat. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnie spotkanie – mówi Ewa. Na uroczystości obecne były także nauczycielki, które przed laty nauczały w tutejszych szkołach: Ryszarda Płócienniczak i Maria Dąbrowska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy