Nowy Numer 29/2018 Archiwum

68. rocznica Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Rozpoczęło się o 17.00, godzinie "W".

Główne uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia odbyły się oczywiście w Warszawie, ale również w naszym regionie pamiętaliśmy o Godzinie "W". Punktualnie o 17.00 w wielu miastach zawyły syreny alarmowe, a rozgłośnie radiowe przerwały swoje programy.

Główne uroczystości w stolicy Warmii i Mazur, Olsztynie, rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Józefa w Olsztynie,  a stamtąd uroczystości przeniosły się pod pomnik Bohaterom Powstania Warszawskiego. Środowiska prawicowe dodatkowo zorganizowały marsz ulicami miasta, który wyruszył spod sądu rejonowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma