Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szansa dla młodych

Rozpoczęła się rekrutacja do dwóch projektów realizowanych przez Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie. „Nowe perspektywy” i „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2” będą realizowane dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego.

- To są projekty systemowe, realizowane przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, czyli jednostkę podległą Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej, ale mają szczególne znaczenie właśnie dla młodych ludzi z Warmii i Mazur - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Mają bardzo ważny wymiar społeczny, ponieważ są skierowane do młodzieży, której ograniczenia materialne i środowiskowe czy brak kwalifikacji zawodowych utrudniają życiowy start.

Projekt „Nowe perspektywy” skierowany jest do osób nieuczących się, niepracujących lub bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy, w wieku 15-24 lata.

„Młodzieżowa Akademia Umiejętności” adresowana jest do uczestników OHP w wieku 16-20 lat, uczęszczających do zasadniczych szkół zawodowych, odbywających rzemieślniczą naukę zawodu lub przygotowanie do pracy w ramach gimnazjum.

Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma