Peregrynacja Ikony Matki Bożej Częstochowskiej

Matka Boża Częstochowska peregrynuje przez świat w obronie życia. Przemierzy 18 tys. kilometrów, odwiedzi 23 kraje. Na Warmii będzie można ją powitać w Gietrzwałdzie.

Trwa peregrynacja kopii Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” od Władywostoku do Fatimy przez świat w obronie życia. 14 czerwca 2012 r. Ikona ruszyła z Władywostoku, z pobrzeża Oceanu Spokojnego przez Daleki Wschód, Kazachstan, Syberię, Ural, europejską część Rosji, Białoruś, Ukrainę, Łotwę i Litwę do Polski.

Kopia Ikony została przyłożona do oryginału w Klasztorze Jasnogórskim i uroczyście poświęcona przez abpa Stanisława Nowaka, Metropolitę Częstochowskiego, w dniu 28 stycznia 2012 r., a następnie podarowana prawosławnemu ruchowi obrony życia w Rosji, który pierwszy wyraził chęć zorganizowania tzw. rajdu pro-life.

W Rosji, na Ukrainie i na Białorusi Ikonę Częstochowską gościł Kościół prawosławny. W Polsce i innych krajach Europy środkowej i zachodniej gości Ją głównie Kościół katolicki, ale organizowane są również spotkania w cerkwiach prawosławnych. W Polsce, za zgodą Metropolity Sawy, Ikona odwiedzi Kościół prawosławny w pięciu miejscowościach (Białymstoku, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu i Warszawie). Sprawa obrony życia i rodziny łączy oba Kościoły

W poniedziałek 13 sierpnia o godz. 17 ikona Matki Bożej Częstochowskiej peregrynująca w obronie życia przyjedzie do sanktuarium w Gietrzwałdzie. Będzie to Jej jedyny przystanek na Warmii. Serdecznie zachęcamy do powitania Matki Bożej, jeśli nie osobiście to poświęcając chwilę swojego czasu na modlitwę w obronie życia.

 

Plan pobytu Ikony MB Częstochowskiej w Gietrzwałdzie:

Poniedziałek, 13 sierpnia:

17.00 - przyjazd Ikony z katedry prawosławnej pw. św. mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku

17.30 - Różaniec

18.00 - Msza św.

21.00 - Apel Jasnogórski, całonocne czuwanie

Wtorek, 14 sierpnia:

6.30 - Różaniec

7.00 - Msza św.

9.30 - Pożegnanie Ikony i wyjazd do kościoła prawosławnego pw. św. Mikołaja w Gdańsku

 

Więcej informacji na temat peregrynacji można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..