Rekolekcje ze Świętą Rodziną

Po raz pierwszy w WSD MW "Hosianum" odbyły się rekolekcje dla rodziców kapłanów i kleryków oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Hosianum.

Rekolekcje prowadzili ks. Bartłomiej Matczak oraz ks. Paweł Kozicki przy silnym wsparciu ze strony ks. Pawła Rabczyńskiego, rektora seminarium. W programie rekolekcji, których myślą przewodnią była Święta Rodzina, znalazły się konferencje, Msza św., modlitwa brewiarzowa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Najkrócej mówiąc chodziło o to by uczestnicy mogli przeżyć codzienność seminaryjną w pigułce. Dla wielu z nich było to pierwsze tego typu doświadczenie. Wśród uczestników pojawili się także i tacy, którzy na poważnie myślą o podjęciu drogi do kapłaństwa. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża co jeszcze bardziej ubogacało spotkania - mówi ks. Bartłomiej Matczak.

Celem rekolekcji jest przede wszystkim otoczenie troską środowisk powołaniowych. Z jednej strony rodziców, którzy poprzez fakt powołania kapłańskiego ich syna stają wobec nowych wyzwań, a z drugiej strony członków naszego stowarzyszenia, którzy bezpośrednio troszczą się duchowo i materialnie o nasze seminarium. Najcenniejsza była wymiana doświadczeń i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie "Co dla mnie znaczy bycie ojcem czy matką osoby powołanej?".
 
- Były to pierwsze tego typu rekolekcje ale już wiemy, że nie ostatnie bo potrzeba takich spotkań jest ogromna. Widzimy przede wszystkim, jak piękne relacje rodzą się pomiędzy uczestnikami co sprawia, że rodzina seminaryjna wzrasta także liczebnie i duchowo tłumaczy ks. Matczak.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..