Przygody na Starym Mieście

W Olsztynie trwa trzydniowy Festiwal Podróżniczy "Strefa Przygody". To już piąta edycja imprezy podczas której można przenieść się w inny świat.

Celem festiwalu jest zapoznanie jak największej liczby osób z naszego regionu z interesującymi miejscami na świecie, które mogą stanowić potencjalne miejsca spędzania wolnego czasu, a także przybliżenie kultury oraz niezbędnych informacji o danym miejscu. Impreza rozpoczęła się już w czwartek, ale na dobre zawładnęła stolicą Warmii i Mazur w piątek. Na Starym Mieście stanęły stragany, animatorzy zajęli czas dzieciom, pojawili się instruktorzy śpiewu i tańca afrykańskiego, był również quiz rodzinny przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie oraz spotkanie ze znanym aktorem Robertem Moskwą, który tym razem wystąpił w roli nie celebryty rozdającego autografy, a jako instruktor samoobrony dla kobiet. - Nie będzie tu żadnego łapania, ciągnięcia za włosy ani nauki walki. Naszym zdaniem po prostu walka kobiety z mężczyzną nie ma sensu, chcemy się skupić na tym, jak niebezpieczeństwu zapobiegać - tłumaczył Robert Moskwa.

W sobotę, 18 sierpnia kolejna porcja podróżniczych atrakcji. Stowarzyszenie Centrum Turystyki Aktywnej KOŁODROM oraz PTTK w Olsztynie szykuje konkurs dla rowerzystów, o swoich drogach po świecie będą opowiadać kolejni podróżnicy. Nie zabraknie oczywiście koncertów, a wieczorem, o godz. 20 w amfiteatrze Noc Cygańska, podczas której wystąpią Forte Roma z Białegostoku, Dromenca z Warszawy oraz Hitano z Olsztyna. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..