Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Módlmy się o nowych duszpasterzy

Metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba wydał zarządzenie, aby dziś, w 20. niedzielę zwykłą, we wszystkich parafiach oraz wspólnotach religijnych odbyły się modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Kościół oczekuje na wielkoduszne przyjęcie daru powołania kapłańskiego przez młodych ludzi, aby dzieło zbawienia docierało do wszystkich. Cieszymy się, że zgłosiło się już kilkunastu kandydatów na pierwszy rok do Warmińskiego Seminarium Duchownego HOSIANUM. Wiążemy z nimi wielką nadzieję na przyszłość. Tym natomiast, którym brakuje odwagi, aby odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa, pragniemy przez naszą modlitwę pomóc w podjęciu tej decyzji.

Bardzo proszę Czcigodnych Duszpasterzy o zachętę wiernych do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, których brak w naszej Archidiecezji nadal bardzo odczuwamy.

 

Abp Wojciech Ziemba
METROPOLITA WARMIŃSKI

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma