Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dzień chorych w Gietrzwałdzie

Dzisiejsza niedziela gromadzi w sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie przede wszystkim ludzi chorych. To ich szczególny czas spotkania z Maryją.

Od rana do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej przyjeżdżali ludzie chorzy, by wypraszać u Niej łaskę uzdrowienia. Mszę św. w intencji chorych celebrował bp Adam Bałabuch ze Świdnicy. Przypomniał on w homilii, że tak jak na różne choroby staramy się zawsze szukać lekarstwa, to musimy pamiętać też o tym, co powiedział w pierwszych wiekach chrześcijaństwa św. Ignacy Antiocheński, a co wciąż jest aktualne - że to Eucharystia jest "lekarstwem nieśmiertelności, środkiem, aby nie umrzeć, ale żyć wiecznie".

- Każdy z nas ma swój krzyż. Ale właśnie przez ten krzyż, czy to naznaczony cierpieniem, czy uzależnieniem, możemy, tak jak Chrystus, poprzez ten krzyż zwyciężyć - mówił bp Adam Bałabuch.

Po Mszy św. biskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a przy cudownym źródełku wierni odmówili Różaniec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma