Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Odwiedziny ambasadora Pakistanu

Pakistańczyków interesuje produkcja żywności, przetwórstwo mleczarskie i przemysł meblarski. Może w przyszłości znajdziemy tam nowy rynek zbytu.

Ambasador Pakistanu Murad Ali przybył z misją na Warmię i Mazury. We wtorek zjadł śniadanie z marszałkiem województwa Jackiem Protasem. Ambasador i marszałek rozmawiali o możliwościach współpracy. - Pakistan jak dotychczas jest mało znaczącym partnerem handlowym Polski, ale może właśnie nadszedł czas, żeby to zmienić – powiedział po spotkaniu marszałek Jacek Protas.- Pan ambasador zaproponował nam współpracę gospodarczą. Odpowiedzieliśmy zaproszeniem na Forum Rynków Wschodnich, organizowanym przez nas w dniach 4-5 października, podczas którego dyplomaci z Pakistanu mogliby przedstawić ofertę biznesową swego kraju. Oni natomiast zaprosili nas na targi EXPO w Karaczi, największe takie wydarzenie gospodarczo-promocyjne w Pakistanie. 

Ambasador Murad Ali podkreślił, że nasz region jest popularny także w świecie, przede wszystkim przez nasze jeziora. Natomiast Pakistan przoduje w produkcji sprzętu sportowego. Murad Ali stwierdził, że Pakistan jest zainteresowany naszą produkcją żywności, przetwórstwem mleczarskim i przemysłem meblarskim.

Gość z Pakistanu zaprosił przedstawicieli Warmii i Mazur na spotkanie z pakistańskim wiceministrem do spraw inwestycji, które ma się odbyć 10 września w Warszawie. - Nasz kraj, tak jak i Polska, ma wspaniałą kulturę i historię i w tym także upatruję duży potencjał do rozwoju naszych kontaktów - dodał ambasador Murad Ali.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma