Nowy numer 24/2018 Archiwum

W Olsztynie zdjęli krzyż!

Zniknął z głównej wieży kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Ważący 700 kg krucyfiks trafił do kowala, który ma go naprawić.

Podczas ubiegłorocznej renowacji kościelnego dachu robotnicy stwierdzili, że krucyfiks jest w fatalnym stanie i może odpaść. Aż strach pomyśleć, jakie szkody mógłby wyrządzić upadek kilkuset kilogramów stali...

Krzyż z wieży o wysokości 80 metrów zdjęła specjalistyczna firma. Po wstępnych oględzinach krucyfiks trafił do zakładu kowalskiego, gdzie przejdzie renowację. Na swoje miejsce ma wrócić prawdopodobnie już w czwartek.

Film z operacji zdejmowania krzyża z kościoła NSPJ w Olsztynie:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma