Nowy numer 08/2024 Archiwum

Do Warszawy za złotówkę

Od 29 sierpnia mieszkańców Olsztyna do Warszawy będzie woził nowy przewoźnik.

Pod HSW Urania swoją działalność w Olsztynie zainaugurował PolskiBus.com. Mimo że firma powstała w czerwcu 2011 roku, to w ciągu zaledwie roku udało się przewieźć ponad milion osób. - Postanowiliśmy zawitać również do Olsztyna. Mieliśmy mnóstwo próśb od mieszkańców i pytań, kiedy wreszcie Polski Bus pojawi się w Olsztynie - mówi Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający PolskiBus.com.

Ekspresowe autokary wyjeżdżać będą z Olsztyna sprzed hotelu Gromada oraz z przystanku Uniwersytet Stadion. Podróż do Warszawy ma trwać 3 godziny 10 min., a pasażerowie wysiadać będą na stacji Metro Wilanowska, tam też będą wsiadać w podróż powrotną. Przewoźnik oferuje luksusowe autokary, w których może zasiąść 70 pasażerów. Na pokładach autokarów będą mieli do dyspozycji bezpłatne Wi-Fi, a pod każdym siedzeniem gniazdka elektryczne, do których podłączyć można ładowarkę do laptopa, tabletu czy telefonu komórkowego. Wszystkie pojazdy wyposażone będą również w klimatyzację, uchylne skórzane fotele i toaletę.

PolskiBus.com swoje usługi reklamuje hasłem: "Szybko - Tanio - Komfortowo". Jak się ma sprawa z opłatą? Bilet najprościej zarezerwować na stronie www.polskibus.com. Jeśli rezerwacji dokonamy odpowiednio wcześnie, za przejazd możemy zapłacić tylko 1 zł (plus 1 zł opłaty rezerwacyjnej). Bilet będzie też można kupić bezpośrednio przed odjazdem na przystanku, o ile - oczywiście - będą wolne miejsca.

Rozkład jazdy Olsztyn-Warszawa:

- z przystanku obok Hotelu Gromada przy ul. Kościuszki: 5.00, 10.05, 14.20 i 19.05;

- z przystanku komunikacji  Uniwersytet Stadion: 5.10, 10.15, 14.30 i 19.15.

 

Rozkład Jazdy Warszawa-Olsztyn:

- z dworca autobusowego przy stacji Metro Wilanowska: 5.35, 10.35, 14.35, 18.55.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy