Nowy numer 08/2024 Archiwum

Kropla Miłości

Caritas Archidiecezji Warmińskiej przygotowuje się do kolejnej odsłony kampanii społecznej „Podaruj Kroplę Miłości”, której celem jest zachęcenie do honorowego oddania krwi.

W dwóch poprzednich akcjach udało się zebrać 9.02.2012 r. – 17 l i 55 ml, 13.03.2012 r. - 53 l i 83 ml, co dało razem wynik 71 l 38ml.

13 września pracownicy Caritas Warmińskiej i ich rodziny, młodzież szkolna, wolontariusze, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie oraz wszyscy, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w akcji, spotkają się w siedzibie Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie przy ul. Kościuszki 86 o godz. 9, aby oddać krew.

Personel medyczny Centrum Krwiodawstwa z Olsztyna zorganizuje punkt poboru właśnie w naszym hospicjum, które jest koordynatorem kampanii w diecezji warmińskiej.

Przesłaniem kampanii jest uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, którego życie lub zdrowie zależy często właśnie od kropli krwi, tej kropli, której może zabraknąć. Przekazanie tak cennego daru jest formą pomocy niematerialnej, wymaga tylko naszych chęci i czasu. Caritas Archidiecezji Warmińskiej, przyjmując postawę czynną wobec honorowego krwiodawstwa, chce przykładem podkreślić słuszność i potrzebę świadczenia takiej pomocy, która jest wymownym czynem miłosierdzia.

Krew można oddawać bez uszczerbku dla zdrowia, ratując innym życie. Dawcą może być zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, posiadająca dokument ze zdjęciem, adresem i numerem PESEL. Wszelkie szczegóły dotyczące honorowego krwiodawstwa znajdują się na ulotkach dostępnych w parafiach, diecezjalnych Caritas oraz RCKiK.

Znajdź czas! Podaruj Kroplę Miłości!

Spotkanie 13.09 chcemy również wzbogacić propozycją dla osób młodych przygotowujących się do wyboru zawodu. Proponujemy, możliwość zapoznania się z działalnością Hospicjum Domowego Caritas i specyfiką pracy personelu naszej placówki. W programie przewidziane jest przedstawienie oferty Wydziału Medycznego UWM w Olsztynie, Szkoły Policealnej im. Prof. Z. Religi w Olsztynie, przygotowującej do zawodów medyczno-społecznych, jak również oferty kształcenia Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie, gdzie proponowane są kierunki z zakresu medyczno-pedagogicznego.

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana we współpracy z Narodowym Centrum Krwi, Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutem Kardiologii, Instytutem Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy