Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jak to było kiedyś...

Stowarzyszenie "Nasze Gady" i Grupa Partnerska "Gniazdo Warmińskie" zorganizowały V Festyn Archeologiczny, który odbył się w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach.

Nie było jednak żadnych wykopalisk, gdyż nazwa festynu nawiązuje do odkrywania czy wydobywania z dawnych czasów regionalnych i lokalnych historii. Organizatorzy przygotowali więc pokazy, w których prezentowali czym zajmowali się dawni mieszkańcy tych ziem. W programie znalazły się m.in. zagroda garncarza i rybaka oraz warsztaty rzemiosł średniowiecznych. Odwiedzający mogli nie tylko zobaczyć jak przed wiekami Prusowie ubierali się, przygotowywali potrawy czy wyplatali sieci. Węgojska Strużka przygotowała pokaz dawnych warmińskich gier i zabaw i pokazała, jak samodzielnie wykonać zabawki ludowe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma