Nowy numer 44/2020 Archiwum

Warmińska Lednica

W Rybakach spotkali się pielgrzymi, sympatycy i całe mnóstwo młodzieży. Wszyscy chcieli po prostu wielbić Pana.

W duchu wdzięczności Panu Bogu spotkali się pątnicy XXII Pieszej Pielgrzymki do Ostrej Bramy, XXIX Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a także wszyscy kiedyś pielgrzymowali. Nie zabrakło też oczywiście tych, którzy o pielgrzymowaniu dopiero myślą oraz całej rzeszy młodzieży. Zaproszenie skierowane było bowiem do wszystkich, a organizatorzy namawiali do zabierania ze sobą swoich znajomych.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą św. dziękczynną w kościele Miłosierdzia Bożego w Olsztynie. Po Eucharystii uczestnicy przejechali do Rybak, gdzie z koncertem ewangelizacyjnym wystąpił zespół Sanctus z Dubeninek. Pątnicy spotkali się z zespołem na trasie pielgrzymki i postanowili zaprosić ich na swoje spotkanie nad Jeziorem Łańskim w Rybakach.

Po koncercie przyszedł czas na ucztę dla ciała - przy ognisku nad jeziorem nie zabrakło ani pieczonych kiełbasek, ani wspomnień ze szlaku i nowych planów. Potem wszyscy wrócili pod scenę, gdzie szalał Sanctus, ale tym razem znalazł się tam Ktoś o wiele ważniejszy. Na scenie został wystawiony Najświętszy Sakrament, a adorację prowadzili ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik warmińskich pielgrzymek pieszych oraz zespół muzyczny. W ciemnościach na łące można było również skorzystać z sakramentu pokuty. - To jest coś jak Lednica, tylko takie nasze - mówili uczestnicy.

Więcej szczegółów ze spotkania oraz informacje o kolejnych można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama