Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Warmińska Lednica

W Rybakach spotkali się pielgrzymi, sympatycy i całe mnóstwo młodzieży. Wszyscy chcieli po prostu wielbić Pana.

W duchu wdzięczności Panu Bogu spotkali się pątnicy XXII Pieszej Pielgrzymki do Ostrej Bramy, XXIX Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a także wszyscy kiedyś pielgrzymowali. Nie zabrakło też oczywiście tych, którzy o pielgrzymowaniu dopiero myślą oraz całej rzeszy młodzieży. Zaproszenie skierowane było bowiem do wszystkich, a organizatorzy namawiali do zabierania ze sobą swoich znajomych.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą św. dziękczynną w kościele Miłosierdzia Bożego w Olsztynie. Po Eucharystii uczestnicy przejechali do Rybak, gdzie z koncertem ewangelizacyjnym wystąpił zespół Sanctus z Dubeninek. Pątnicy spotkali się z zespołem na trasie pielgrzymki i postanowili zaprosić ich na swoje spotkanie nad Jeziorem Łańskim w Rybakach.

Po koncercie przyszedł czas na ucztę dla ciała - przy ognisku nad jeziorem nie zabrakło ani pieczonych kiełbasek, ani wspomnień ze szlaku i nowych planów. Potem wszyscy wrócili pod scenę, gdzie szalał Sanctus, ale tym razem znalazł się tam Ktoś o wiele ważniejszy. Na scenie został wystawiony Najświętszy Sakrament, a adorację prowadzili ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik warmińskich pielgrzymek pieszych oraz zespół muzyczny. W ciemnościach na łące można było również skorzystać z sakramentu pokuty. - To jest coś jak Lednica, tylko takie nasze - mówili uczestnicy.

Więcej szczegółów ze spotkania oraz informacje o kolejnych można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • ks. Jarek
    26.08.2012 22:33
    Dziekuję Redakcji Gościa Niedzielnego za wsparcie naszych pielgrzymów swoją obecnością i za relację zarówno ze szlaku jak i ze spotkania. Wielkie ukłony w stronę wszystkich uczestników wczorajszego spotkania.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma