Nowy numer 48/2020 Archiwum

Olimpiada 45+

Już 10 września na Warmię i Mazury przyjadą najlepsi sportowcy z pokolenia 45+. Zapraszamy na Warmia Mazury Senior Games 2012.

To pierwsze w Polsce i unikalne w skali świata zmagania sportowe dedykowane pokoleniu 45+, które rozegrane zostaną od 10 do 16 września 2012 roku na obiektach sportowych Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety i Naterek. W zmaganiach sportowców seniorów na Warmii i Mazurach wystartują zarówno byli profesjonaliści, jak i amatorzy. Jedynym warunkiem uczestnictwa w zawodach jest ukończenie 45-ciu lat w dyscyplinach indywidualnych i 40-stu w grach zespołowych. Zawodnicy z całego świata rywalizować będą w 11 dyscyplinach sportowych i 3 rekreacyjnych.

Idea zawodów sportowych dla osób starszych narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1985 roku w St. Louis. Pierwsze tego typu zmagania w Europie odbyły się 2009 roku w holenderskiej prowincji Zeeland.

Na listach warmińsko-mazurskich startowych zawodów znaleźć można sportowców z Holandii, Rosji, Estonii, Niemiec, Belgii, Litwy, Szwecji, Stanów Zjednoczonych czy Kanady, a także wielu polskich olimpijczyków i medalistów imprez międzynarodowych, m.in. Jacka Wszołę, Leszka Kucharskiego, Urszulę Styrankę-Szubzdę, Ryszarda Szparaka czy Tomasza Rumszewicza. Ogółem zgłosiło się już ponad 1000 zawodników z 14 krajów, a ciągle przybywa następnych - zgłoszenia trwają do końca miesiąca na stronie zawodów.

Podczas konferencji prasowej marszałek województwa Anna Wasilewska zapowiedziała, że zawody, których ceremonia otwarcia odbędzie już 10 września w HSW Urania, to nie jednorazowa impreza, a sprawa, nad którą władze będą dalej pracować. Jacek Wszoła, ambasador imprezy, zapowiedział walkę o medal w pchnięciu kulą z marszałkiem Jackiem Protasem, ale najwięcej uwagi poświęcił dobremu przygotowaniu i pewności, że te kilka wrześniowych dni przyniesie wiele wspaniałych emocji. - Od wielu lat staram się pomagać w propagowaniu sportu, poczynając od najmłodszych dzieci, a kończąc na seniorach. Zaangażowanie całych Warmii i Mazur w organizację tych zawodów robi na mnie ogromne wrażenie. A proszę mi wierzyć, wiem, co mówię, bo wiele widziałem w swojej karierze - mówił Jacek Wszoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama