Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Kto okradł Maryję?

Policja opublikowała portrety pamięciowe osób, które są podejrzewane o kradzież w Stoczku Klasztornym. Ktokolwiek widział te osoby proszony jest o kontakt.

Lidzbarska policja ciągle poszukuje osób, które ukradły wykonane ze srebra suknię i berło z obrazu Matki Bożej Pokoju. Na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zostały opublikowane portrety pamięciowe osób mogących mieć związek z tą sprawą. Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które widziały mężczyzn odpowiadającym podanym rysopisom lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje dotyczące okoliczności tego zdarzenia, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lidzbarku Warmińskim pod nr. telefonu (89) 767 72 00 bądź najbliższą jednostką policji pod nr. 997 lub 112.

Przypomnijmy, że stoczkowski obraz jest kopią obrazu Matki Bożej Śnieżnej, który znajduje się w bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie. Na Warmię przywiózł go w roku 1640 biskup Mikołaj Szyszkowski. Skradziona srebrna sukienka pochodzi z 1687 roku, a berło zostało dodane w 1700 roku. Szacunkowa wartość skradzionych przedmiotów nie jest znana. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, ze złodziej - korzystając z nieuwagi księży marianów opiekujących się sanktuarium - pozostał na noc we wnętrzu kościoła. Wyłamał antepedium w ołtarzu bocznym i w nim się schował. Po dokonaniu kradzieży zbiegł przez krużganki. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o pilny kontakt z policją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy